Obecní dům

Obecní dům patří již více než sto let k nejvýznamnějším veřejným budovám v Praze. Secesní stavba z let 1905 – 1911 je dokladem nevídané umělecké i řemeslné dovednosti a kvality. Interiéry zdobili přední malíři a sochaři jako A. Mucha, J. Preisler, L. Šaloun aj.
Nejrozsáhlejším prostorem Obecního domu je centrální Smetanova síň. Pojmenováním koncertní síně vzdala Praha poctu tvůrci české moderní hudby Bedřichu Smetanovi. Smetanova síň je především koncertním sálem pro 1200 posluchačů, ve kterém od doby jeho otevření účinkovaly nejvýznamnější světová hudební tělesa a interpreti. Sál se dá pronajmou I na nejrůznější společenské akce – zejména tradiční plesy, vyhlášení cen nebo žádané reprezentativní galavečeře.
Sál má vestavěné podium o velikosti 15x10 metrů. Maximální kapacita na sezení u kulatých stolů je 540 osob. 1200 osob na divadelní a rautové uspořádaní.

Chcete uspořádat akci v Obecním domě nebo potřebujete více informací o prostoru? Navrhneme Vám ideální uspořádání na každou příležitost. Napište nám